Július harmadik hetében – a nyár legmelegebb napjaiban – a diósjenői plébánián táboroztak hittanosaink. A zsúfolt plébánián 80 fő kezdte meg a hetet: gyermekek, középiskolások, segítők.
Az idei évi tábor alapgondolata a teremtésvédelem lett.
A tábornyitó szentmisét követően a kismarosi ciszterci nővérek tartottak előadást arról, hogy saját közösségükben, hogyan élik és hogyan tudják megvalósítani a teremtett Föld védelmét. Az ebédet követően csapataink a „Menstük meg a földet” játékos kihívással néztek szembe, és küzdöttek meg. A hat feladatot mindegyik csapat kiválóan teljesítette, melyről az aszfaltrajzok is tanúbizonyságul szolgálnak.
A nagy melegben folyamatos volt a hűsítő kínálat: hideg víz és jégkása a gyerekek nagy örömére. Ezt követően a nagyobbak előadást hallgathattak meg az öko-kertészkedésről, melynek valóságát élőben is megtekinthették. Az uzsonnára kapott lángost követően véget ért az első napunk.
Keddi napunkat Vácrátóton töltöttük. A délelőtt folyamán a Botanikus kertben egy kutató expedíció keretében a gyerekek Bibliai növényeket kerestek és fedeztek fel a kertben egyéb kincsek mellett. Az ebédre rendelt pizzát követően a zivatar ideje alatt a templomban imádkoztunk, és gitáros Mária énekeket tanultunk.
A szerdai nap a kézműveskedéssel telt el: kosarat fonhattak, gyöngyöt fűzhettek, kipróbálhatták a fafaragást, a pirotechnikát, de emellett kukoricacsuhából virágot és levendulából fürdőgolyót is készíthettek a gyerekek. Uzsonnára a karitász csoport felajánlása révén palacsintát kaptak.
Csütörtöki napunkat a diósjenői Erdei Szabadidőközpontban tartottuk, ahová a berkenyei kisvonattal érkeztek meg a gyerekek. A nap folyamán szinte megállás nélkül fociztak a gyerekek, de emellett volt lehetőség erdőjárásra, állatgondozásra, egyéb sport programokra. A délutánt szabadtéri szentmisével zártuk. A nap folyamán a gyerekek hála-zászlót is készíthettek.
A hetünket végül egy budapesti programmal zártuk. Ellátogattunk a Fővárosi Állat- és Növénykertbe, ahol a gyerekeknek volt alkalmuk a teremtett világ különleges állatait és növényeit is megtekinteni.
A hét folyamán növényekkel, állatokkal és az Őket teremtő Istennel ismerkedhettek meg a gyerekek, valamint megtanulhatták, hogy ők maguk hogyan tudnak vigyázni a teremtett világ értékeire, kincseire.
Hálásan köszönjük a gyerekek nevében is, hogy Magyarország Kormánya, a Váci Egyházmegye és a Váci Egyházmegyei Karitász programjaink megvalósulását anyagi hozzájárulással is támogatta.