Bérmálkozás

Az idei évben a hagyományoknak megfelelően a Börzsönyaljai Egyházközségek fiataljai közösen részesülhettek a Szentlélek adományaiban a berkenyei Szent Kereszt Felmagasztalása templomban 2024. június 23-án.

A forró nyári délutáni napon Berkenye, Diósjenő és Nógrád települések fiatalja nyerték el bérmálás szentségének kegyelmét, melyet a Váci Egyházmegye segédpüspöke Dr. Varga Lajos szolgáltatott ki.

Fiataljaink hűséggel és izgatottsággal készültek e jeles ünnepre a két éven át tartó felkészüli időszak során. A felkészítési alkalmak egyik fontos célkitűzése volt, hogy a két év alatt Egyházról, Istenről, vallásról ne csak elméleti tudást szerezhessenek, hanem személyesen tapasztalhassák meg mindezt a saját életükben. Megéljék, hogy Egyház, Isten, vallás egyaránt erőforrást jelenthet a mindennapi életben.

Őszintén bízunk abban, hogy a "felnőtté-válás" szentségének valós, hiteles és elkötelezett keresztény életre szóló meghívása fiataljaink lelkében hűséges válaszra lel.

További képek a galériában megtekinthetők.